Home » Zmarł Profesor dr hab. Andrzej Rakowski

Zmarł Profesor dr hab. Andrzej Rakowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dawid Niemiec
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:27

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 kwietnia br. w wieku 87 lat, zmarł prof. dr hab. Andrzej Rakowski. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Prorektor (1972–74) oraz Rektor tej uczelni (1981–1987). Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wybitny naukowiec, specjalista m.in. w zakresie psychoakustyki oraz akustyki muzycznej. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, Przewodniczący Komitetu Akustyki PAN, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Akustycznego, członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów.

O wielu lat związany z Instytutem Akustyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Osoba o wielkim sercu i oddaniu dla całego środowiska akustycznego w Polsce.

Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom i Współpracownikom Pana Profesora składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Msza św. i uroczystości pogrzebowe śp. Profesora Andrzeja Rakowskiego odbędą się we czwartek 12 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 na Powązkach Wojskowych w Warszawie.