Home » Seminarium instytutowe 27.02.2018 r.
 
Seminarium instytutowe 27.02.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dawid Niemiec   
wtorek, 20 lutego 2018 17:28

 

Serdecznie zapraszamy na seminarium instytutowe, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2018 roku o godzinie 11:30 w sali nr 7 przy Audytorium Wschodnim. Referat pt.:

 

"Badania umiejętności lekarzy różnych specjalności oraz studentów medycyny w zakresie słuchowej klasyfikacji dźwięków osłuchowych pochodzących z układu oddechowego - badania ankietowe i praktyczne w Polsce"

 

wygłosi dr Honorata Hafke-Dys z Zakładu Akustyki Środowiska.


Streszczenie:

W pracy przeprowadzono przekrojową ocenę umiejętności lekarzy i studentów medycyny w zakresie klasyfikacji akustycznej dźwięków osłuchowych układu oddechowego człowieka. Grupę badanych stanowiła grupa ponad 200 polskojęzycznych lekarzy i studentów medycyny. W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną wyniki eksperymentu złożonego z części ankietowej oraz z części praktycznej – testu  złożonego z 24 dźwięków osłuchowych, którym badany musiał przypisać określone klasy dźwięków opisujące dany sygnał. Pokazano z jaką  dokładnością lekarze i studenci medycyny klasyfikują dźwięki osłuchowe w zależności od różnych czynników. Przeprowadzone badania mają być pierwszym krokiem do ujednolicenia i ustandaryzowania nazewnictwa dźwięków osłuchowych w Polsce.